Stenogram : Stemmingen moties Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg
28 Stemmingen moties Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg
Vergaderjaar 2024-2025
Vergaderingnummer 70
Te raadplegen sinds
2025-06-19Inhoudsopgave
Gerelateerde informatie
Toon alle stukken over dossier36546Toon alle items in vergaderingHandelingen TK 2024-2025, 70
Stemmingen moties Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg
Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij de behandeling van het wetsvoorstel Wijziging van de Jeugdwet, de Wet marktordening gezondheidszorg en enige andere wetten teneinde te bevorderen dat jeugdhulp en gecertificeerde instellingen voor de uitvoering van kinderbeschermingsmaatregelen en jeugdreclassering steeds voldoende beschikbaar zijn (Wet verbetering beschikbaarheid jeugdzorg),
te weten:
-de motie-Westerveld c.s. over alle aanbevelingen van de Deskundigencommissie Hervormingsagenda Jeugd overnemen (36546, nr. 48);
-de motie-Westerveld/Dobbe over duidelijkheid over de rol en taakverdeling van meldpunten (36546, nr. 49);
-de motie-Westerveld over salarisverschillen tussen bestuurders, toezichthouders en jeugdhulpverleners in kaart brengen (36546, nr. 50);
-de motie-Westerveld over keuzes met ingrijpende gevolgen voor het aanbod voorleggen aan gemeenten (36546, nr. 51);
-de motie-Westerveld over vastleggen dat een intern toezichthouder niet daarnaast bestuurder is bij een andere jeugdhulpaanbieder (36546, nr. 52);
-de motie-Dobbe/Krul over de mogelijke gevolgen van de bezuinigingen op gemeenten voor de jeugdzorg in kaart brengen (36546, nr. 53);
-de motie-Van den Hil over de nadruk in de jeugdzorg verschuiven naar collectieve voorzieningen (36546, nr. 54);
-de motie-Van den Hil over een consultatiefunctie ggz voor de jeugdzorg (36546, nr. 55);
-de motie-Van den Hil c.s. over een consult jeugdhulp zonder indicatie binnen twee jaar (36546, nr. 56);
-de motie-Bruyning c.s. over maatregelen rond de reikwijdte van de jeugdhulp met spoed uitwerken (36546, nr. 57);
-de motie-Bruyning c.s. over passende gespecialiseerde jeugdhulp voor kinderen in het vrijwillig kader (36546, nr. 58);
-de motie-Ceder c.s. over de taakomschrijving van de NZa in aanvullende samenwerkingsafspraken uitwerken (36546, nr. 59);
-de motie-Ceder/Westerveld over gemeenten rekenschap laten geven van hoe zij de sociale en pedagogische basis versterken (36546, nr. 60);
-de motie-Ceder/Stoffer over sub g en h van artikelen 2.2.3 en 2.2.3a schrappen uit het ontwerpbesluit (36546, nr. 61);
-de motie-Ceder over het functioneren van de RET's na twee jaar evalueren (36546, nr. 62);
-de motie-Crijns c.s. over elke twee jaar een rapport opstellen over de verplichte regionale samenwerking (36546, nr. 63);
-de motie-Crijns over fusies van jeugdzorginstellingen alleen laten plaatsvinden na goedkeuring van de NZa (36546, nr. 64);
-de motie-Stoffer c.s. over een voorstel voor een samenhangende jeugd- en gezinsaanpak (36546, nr. 65);
-de motie-Stoffer over concrete voorstellen om kwetsbare gezinnen te versterken (36546, nr. 66);
-de motie-Stoffer c.s. over besluitvorming in de Eerste Kamer afwachten (36546, nr. 67);
-de motie-El Abassi over de adviezen uit het rapport Groeipijn integraal overnemen (36546, nr. 68);
-de motie-El Abassi over met Nidos de screeningprocedure herzien (36546, nr. 69);
-de motie-El Abassi over een volwaardige rol voor subregio's in regionale samenwerking (36546, nr. 70);
-de motie-El Abassi over alternatieven voor de NZa voor passend toezicht (36546, nr. 71).
(Zie vergadering van 26 maart 2025.)
De voorzitter:
Op verzoek van mevrouw Westerveld stel ik voor haar moties (36546, nrs. 48 en 52) aan te houden.
Daartoe wordt besloten.
De voorzitter:
De motie-Ceder/Stoffer (36546, nr. 61) is in die zin gewijzigd dat zij thans luidt:
Motie
De Kamer,
gehoord de beraadslaging,
overwegende dat gemeenten aangeven dat de formuleringen bij sub g en h bij artikel 2.2.3 en artikel 2.2.3a uit het ontwerpbesluit in de praktijk onvoldoende helderheid bieden over de kwaliteit, omvang en organisatie van deze jeugdhulpvormen;
overwegende dat het uitsplitsen van verschillende typen geestelijke gezondheidszorg ertoe kan leiden dat kinderen apart worden geclassificeerd en individueel behandeld, terwijl dit haaks staat op het benaderen van kinderen vanuit het sociale- en gezinssysteem;
verzoekt de regering twee jaar na inwerkingtreding in samenhang met de regio-indeling te evalueren of de geformuleerde zorgvormen in het ontwerpbesluit passend zijn;
verzoekt de regering tevens samen met gemeenten en aanbieders meer helderheid te krijgen over de definities van de gekozen zorgvormen en gemeenten te ondersteunen om bij de toegang tot specialistische jeugdhulp vast te houden aan het gezins- en contextgericht werken,
en gaat over tot de orde van de dag.
Zij krijgt nr. 74, was nr. 61 (36546).
Ik stel vast dat wij hier nu over kunnen stemmen.
In stemming komt de motie-Westerveld/Dobbe (36546, nr. 49).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Westerveld (36546, nr. 50).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van Volt ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Westerveld (36546, nr. 51).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, BBB, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Dobbe/Krul (36546, nr. 53).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, de ChristenUnie, het CDA, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
De PVV niet? De PVV niet. Dat kan.
In stemming komt de motie-Van den Hil (36546, nr. 54).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van GroenLinks-PvdA, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21 en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van den Hil (36546, nr. 55).
De voorzitter:
Ik constateer dat deze motie met algemene stemmen is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van den Hil c.s. (36546, nr. 56).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van de SGP ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Bruyning c.s. (36546, nr. 57).
De voorzitter:
Ik constateer dat deze motie met algemene stemmen is aangenomen.
In stemming komt de motie-Bruyning c.s. (36546, nr. 58).
De voorzitter:
Ik constateer dat deze motie met algemene stemmen is aangenomen.
In stemming komt de motie-Ceder c.s. (36546, nr. 59).
De voorzitter:
Ik constateer dat deze motie met algemene stemmen is aangenomen.
In stemming komt de motie-Ceder/Westerveld (36546, nr. 60).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21 en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van FVD ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de gewijzigde motie-Ceder/Stoffer (36546, nr. 74, was nr. 61).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, de VVD, JA21 en FVD voor deze gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Ceder (36546, nr. 62).
De voorzitter:
Ik constateer dat deze motie met algemene stemmen is aangenomen.
In stemming komt de motie-Crijns c.s. (36546, nr. 63).
De voorzitter:
Ik constateer dat deze motie met algemene stemmen is aangenomen.
In stemming komt de motie-Crijns (36546, nr. 64).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van Volt ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Stoffer c.s. (36546, nr. 65).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van Volt ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Stoffer (36546, nr. 66).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, de ChristenUnie, de SGP, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Stoffer c.s. (36546, nr. 67).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-El Abassi (36546, nr. 68).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, de ChristenUnie, de SGP en JA21 voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-El Abassi (36546, nr. 69).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, NSC, de ChristenUnie, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-El Abassi (36546, nr. 70).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van DENK, de SGP en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-El Abassi (36546, nr. 71).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, de PvdD, DENK en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.