Het vragenuur van dinsdag 20 mei

Het vragenuur van dinsdag 20 mei gaat over de volgende onderwerpen: Amerikaanse sancties tegen het Internationaal Strafhof, te lage bezetting bij de politie op Bonaire en verzwegen milieurisico's van staalslakken van Tata Steel.

Dit zijn de vragen in het vragenuur

  • Sarah Dobbe (SP) aan de minister van Defensie, bij afwezigheid van de minister van Buitenlandse Zaken, over het bericht ‘Internationaal Strafhof hard geraakt door sancties VS: 'Ik schrik hiervan'’ (Nos.nl, 15 mei 2025)
  • Faith Bruyning (NSC) aan de staatssecretaris van Justitie en Veiligheid (Teun Struycken), bij afwezigheid van de minister, over het bericht ‘Politie op Bonaire kan 24/7-noodhulp niet meer garanderen’ (Bonaire.nu, 17 mei 2025)
  • Marieke Koekkoek (Volt) aan de staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat, over het bericht ‘Ministerie verzweeg milieurisico's van staalslakken Tata Steel’ (Nos.nl, 16 mei 2025)

Live volgen

Het vragenuur is elke dinsdag om 14.00 uur. Bekijk het vragenuur met de app Debat Direct. Of kijk via deze website, in video of audio. Het vragenuur wordt live uitgezonden op Nederland 1 en op NPO Politiek en live ondertiteld. Het vragenuur is ook te volgen via een livestream in Nederlandse Gebarentaal.

Samenvatting

Van elke vraag wordt een samenvatting gemaakt in een kort webverslag. Deze verschijnen kort na het vragenuur.

Verslag

Van het vragenuur wordt een woordelijk verslag gemaakt. Dit staat binnen vier uur na het uitspreken van de vragen op deze website.

Terugkijken

Terugkijken kan ook. Enkele uren na het vragenuur kunt u via Debat Gemist alle vragen nog eens terugkijken.