E-mailprocedure : Voorstel tot het houden van een besloten gesprek met de commissie-Donner

De vergadering is geweest

23 november 2019
12:00 uur
Commissie: Financiën
UITKOMST E-MAILPROCEDURE:

Aan de leden van de vaste commissie voor Financiën

 
Geachte leden,
 
In reactie op de e-mailprocedure hebben de volgende fracties laten weten het onderstaande voorstel voor het houden van een besloten gesprek met de commissie-Donner te steunen:  VVD, GroenLinks en 50PLUS.
 
De fracties van PVV, PvdA, PvdD en Denk hebben expliciet uitgesproken geen besloten gesprek te willen voeren en de fractie van de SP heeft uitgesproken een voorkeur voor een openbaar gesprek te hebben. De overige fracties hebben niet gereageerd.
Derhalve concludeer ik dat het voorstel voor een besloten gesprek is verworpen.
 
Uit de reacties blijkt dat een aantal fracties graag ziet dat wordt getracht alsnog tot een openbaar gesprek met de commissie Donner te komen. De voorzitter van de commissie zal dit aan de heer Donner overbrengen.
 
Met vriendelijke groet,
Sander Weeber
Griffier van de vaste commissie voor Financiën
__________________________________________________

Aan de leden van de vaste commissie voor Financiën,
  in het bijzonder de fiscaal woordvoerders,
 
Geachte leden,
 
In de extra procedurevergadering van 19 november besloot de commissie Financiën tot het houden van een gesprek met de commissie-Donner n.a.v. (het advies over) de CAF 11-zaak en het stopzetten van kinderopvangtoeslagen.
 
De heer Donner heeft hedenmiddag via de voorzitter van uw commissie, Anne Mulder, laten weten dat hij alleen bereid is tot het voeren van een gesprek met de commissie Financiën in beslotenheid.
 
Graag verneem ik zo snel mogelijk, doch uiterlijk morgen, 23 november om 12.00 uur, of u instemt met het houden van een besloten gesprek. (Graag op dit bericht reageren door middel van “Allen beantwoorden”).
 
Indien er steun is van een meerderheid (gebaseerd op de plenaire verhoudingen*) voor het voeren van dit gesprek in beslotenheid, zal worden getracht dat gesprek te houden op donderdag 28 november, 10.00 uur.
 
Ten overvloede merk ik nog op dat uw commissie eerder heeft uitgesproken in de vorm van een rondetafelgesprek ook met een aantal hoogleraren te spreken om een reflectie te krijgen op het advies van de commissie-Donner. Over de planning van dat rondetafelgesprek zal ik u na afronding van de besluitvorming over (en eventuele planning van) het gesprek met de heer Donner een voorstel doen.
 
 
*Toelichting
De e-mailprocedure is geregeld in artikel 36, vierde lid, van het Reglement van Orde, luidende:
4. Indien een voorstel eenvoudig en spoedeisend van aard is, kunnen de leden van de commissie langs schriftelijke weg over dat voorstel besluiten. De voorzitter van de commissie beslist of een voorstel eenvoudig en spoedeisend van aard is. Het besluit, bedoeld in de eerste volzin, wordt genomen als ware de Kamer in voltallige samenstelling bijeen en zou zij stemmen als bedoeld in artikel 69, derde lid.
Dit betekent dat in een e-mailprocedure een voorstel is aangenomen indien het door een absolute Kamermeerderheid wordt gesteund.
 
Met vriendelijke groet,
Sander Weeber
Griffier van de vaste commissie voor Financiën