Procedurevergadering : Procedurevergadering
De vergadering is geweest
11 februari 2015
10:15 - 11:30 uur
10:15 - 11:30 uur
Locatie:
Suze Groenewegzaal
Commissie: Volksgezondheid, Welzijn en Sport
Commissie: Volksgezondheid, Welzijn en Sport
Bijlagen
Deelnemers
-
Voorzitter
W.J.H. Lodders (VVD) -
B. van 't Wout (VVD)
-
H.G.J. Bruins Slot (CDA)
-
M.S. van Veen (VVD)
-
A.C.L. (Arno) Rutte (VVD)
-
L.T. Bouwmeester (PvdA)
-
T. van Ark (VVD)
-
H.C.J. van den Burg (EP/PvdA) ()
-
R.M. Leijten (SP)
-
O.E.T. (Otwin) van Dijk (PvdA)
-
C.E. Ellemeet (GroenLinks)
-
P.A. (Pia) Dijkstra (D66)
-
R.K. Dik-Faber (ChristenUnie)
-
M.C.G. Keijzer (CDA)
Agendapunten
-
Brievenlijst
1 -
Ten aanzien van het indienen van rondvraagpunten gaat de commissie akkoord met de volgende richtinggevende werkwijze:
- Punten dienen de donderdag voor de procedurevergadering (uiterlijk 15.00 uur)
aangeleverd te worden via inzending naar de commissiepostbus.
(cie.vws@tweedekamer.nl) en CC naar de griffier, en worden vervolgens opgenomen in de agenda in Parlis.
- Punten met een spoedeisend karakter die na donderdag aangeleverd worden gaarne eveneens mailen naar de commissiepostbus en CC naar de griffier. Fracties worden verzocht daarop te reageren staande de procedurevergadering en NIET via email. In dit geval wordt er geen aangepaste agenda in Parlis gemaakt.
- Punten die tijdens de rondvraag mondeling worden ingediend, waarover fracties zich niet eerder hebben kunnen beraden, worden in principe in een volgende procedurevergadering behandeld, uiteraard met uitzondering van urgente punten die geen uitstel dulden. Dat laatste dient expliciet te worden geduid.
- Urgente punten die beslist geen uitstel dulden tot een volgende procedurevergadering, waarbij de urgentie expliciet dient te worden geduid, gelieve direct aan de griffier te zenden, opdat i.o.m. de voorzitter van de commissie een spoed-emailprocedure kan worden uitgeschreven.
2 -
Voor het gesprek met Eurocommissaris Csr Andriukaitis op 5 maart a.s. hebben zich tot nu toe 5 leden aangemeld. U kunt zich aanmelden voor deze activiteit middels de knop "Inschrijving" op het tabblad "Deelnemers" van deze Parlisactiviteit of via e-mail (cie.vws@tweedekamer.nl). Mocht een lid dat zich reeds heeft opgegeven onverhoopt niet in de gelegenheid zijn te komen stelt uw voorzitter het op prijs als u dan voor vervanging wordt gezorgd.
3 -
Aanbieding van het verslag van de formele Gezondheidsraad van 1 december 2014 te Brussel
Te behandelen:
Loading data4 -
EU verordening Voeding voor specifieke groepen
Te behandelen:
Loading data5 -
Rijkswet houdende goedkeuring van het op 13 december 2006 te New York tot stand gekomen Verdrag inzake de rechten van personen met een handicap (Trb. 2007, 169 en Trb. 2014, 113)
Te behandelen:
Loading data6 -
Uitvoering van het op 13 december 2006 te New York tot stand gekomen Verdrag inzake de rechten van personen met een handicap (Trb. 2007, 169)
Te behandelen:
Loading data7 -
ERAI: doelmatigheidsonderzoek Buurtzorg
Te behandelen:
Loading data8 -
Rapportage sport 2014 van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP)
Te behandelen:
Loading data9 -
Voortgang Evaluatiecommissie Tuitjenhorn
Te behandelen:
Loading data10 -
Antwoorden op vragen van de commissie over de positioneringsnota universitair medische centra en de kabinetsreactie op het Interdepartementaal Beleidsonderzoek: Universitair Medische Centra (UMC’s)
Te behandelen:
Loading data11 -
Werking risicovereveningssysteem 2010
Te behandelen:
Loading data12 -
Stand van zaken met betrekking tot de inzet gericht op het tegengaan van zogenaamde ‘zwijgcontracten’ in de zorg
Te behandelen:
Loading data13 -
Informatie over de in voorbereiding zijnde wetgeving op het gebied van doping
Te behandelen:
Loading data14 -
Aanbieding gegevens wachttijden in de ggz
Te behandelen:
Loading data15 -
Informatie inzake toezending regeringsstukken
Te behandelen:
Loading data16 -
Toezending van de voortgangsrapportages inzake decentralisaties
Te behandelen:
Loading data17 -
Aanleveren agendapunten t.b.v. AO Zorgverzekeringswet Zorgstelsel
Te behandelen:
Loading data18 -
Reactie op verzoek van de vaste commissie voor Volksgezondheid, Welzijn en Sport om toezending van reactie op onderzoeksrapporten vergelijkingssites
Te behandelen:
Loading data19 -
Reactie op verzoek commissie inzake beleidsstukken die op korte termijn worden verwacht t.b.v. Algemeen Overleg Zorgverzekeringswet Zorgstelsel
Te behandelen:
Loading data20 -
Reactie op het verzoek van het lid Slob, gedaan tijdens de regeling van werkzaamheden d.d. 29 januari 2015, inzake de verwevenheid van de NZa met ministeries (n.a.v. de vacature voorzitter van Raad van Bestuur NZa)
Te behandelen:
Loading data21 -
Reactie over de uitvoering van de aangenomen motie-Leijten over voorschrijven van Tecfidera (29477, nr. 300) en de (overgenomen) motie-Leijten over opnieuw tegen een hoge prijs in de markt zetten van reeds werkzame medicijnen/grondstoffen (29477, nr. 301)
Te behandelen:
Loading data22 -
Reactie op verzoek commissie over de solvabiliteits- en vermogenspositie van de diverse zorgsectoren tegen de achtergrond van de toezichthoudende taak rol van de NZa terzake
Te behandelen:
Loading data23 -
Aanbieding van het werkplan van de Inspectie voor de Gezondheidszorg (IGZ) voor het jaar 2015
Te behandelen:
Loading data24 -
Aanbieding schriftelijke reactie op vragen van de Vereniging van Sportgeneeskunde d.d. 26 oktober 2014
Te behandelen:
Loading data25 -
Aanbieding IGZ rapport "Het resultaat telt ziekenhuizen 2013"
Te behandelen:
Loading data26 -
Aanbieding resultaten op de jaarlijkse monitor ‘Sport en Bewegen in de Buurt’
Te behandelen:
Loading data27 -
Terugblik en vervolg pgb-fraude aanpak
Te behandelen:
Loading data28 -
Reactie op verzoek van het lid Leijten, gedaan tijdens de regeling van werkzaamheden d.d. 29 januari 2015, inzake NZa-eindrapportage aanpak pgb-fraude door zorgkantoren
Te behandelen:
Loading data29 -
Reactie op verzoek van het lid Keijzer, gedaan tijdens de regeling van werkzaamheden d.d 26 januari 2015, inzake stand van zaken persoonsgebonden budget
Te behandelen:
Loading data30 -
Onderzoek Actal persoonsgebonden budget Wlz
Te behandelen:
Loading data31 -
Reactie op verzoek, gedaan tijdens de regeling van werkzaamheden d.d. 22 januari 2015, over onzekerheid rond uitbetaling van 250.000 zorgverleners
Te behandelen:
Loading data32 -
Reactie op verzoek van het lid Keijzer over invoering van het systeem van trekkingsrechten pgb
Te behandelen:
Loading data33 -
Veiligheid medische hulpmiddelen
Te behandelen:
Loading data34 -
Reactie op verzoek van het lid Keijzer over de uitgevoerde IT-audits bij de SVB naar aanleiding van de invoering van de PGB trekkingsrechten
Te behandelen:
Loading data35 -
Verzoek om plannen van een algemeen overleg inzake Wmo
Te behandelen:
Loading data36 -
Verzoek om reactie op brief van STAP inzake Supermarktbars en caféwinkels
Te behandelen:
Loading data37 -
Verzoek om een spoed algemeen overleg over problemen bij de SVB m.b.t. uitbetalen van PGB's
Te behandelen:
Loading data38 -
Verzoek om een rondetafelgesprek naar aanleiding van de brief d.d. 6 februari 2015 inzake Kwaliteit loont
Te behandelen:
Loading data39 -
Verzoek om een reactie op misleidende tv-reclame m.b.t. zorg
Te behandelen:
Loading data40 -
Motie van het lid Leijten over huisartsen niet langer onder de Mededingingswet laten vallen - 29689-568
Te behandelen:
Loading data41