Kamer herdenkt Noorse Koning en oud-staatssecretaris

De Tweede Kamer staat deze week stil bij het overlijden van twee personen. Op dinsdag 8 september om 15.00 uur wordt de Noorse Koning Harald V herdacht. Op woensdag 9 september om 13.30 is de herdenking van voormalig PvdA-staatssecretaris Jacques Wallage. U kunt beide herdenkingen live volgen via Debat Direct.  

Kamerleden staan in de plenaire zaal bij een herdenking. Zij zijn op de rug gefotografeerd.

Koning Harald V overleed 28 augustus op 89-jarige leeftijd. Hij was ruim 35 jaar Koning van Noorwegen. Zijn zoon Haakon VIII is hem inmiddels opgevolgd. De uitvaart is op woensdag 9 september in Oslo. 

Voormalig PdvA-politicus Jacques Wallage overleed op 12 augustus in Groningen, de stad waar hij zijn politieke carrière begon als wethouder. Later werd hij Kamerlid en vervolgens staatssecretaris, eerst van Onderwijs en daarna van Sociale Zaken. Na vier jaar fractievoorzitterschap van de PvdA in de Tweede Kamer werd hij burgemeester van Groningen.

Wanneer herdenkt de Tweede Kamer? 

In de Tweede Kamer vinden herdenkingen plaats bij het overlijden van staatshoofden van landen waarmee Nederland nauwe bondgenootschappelijke betrekkingen heeft. Hieronder vallen onder meer lidstaten van de Europese Unie, Raad van Europa en de NAVO. Daarnaast wordt er plenair herdacht bij het overlijden van leden van het Koninklijk Huis, Ministers van Staat en oud-Kamervoorzitters, -premiers en -fractievoorzitters. Ook zijn er herdenkingen bij het overlijden van zittende Kamerleden en ambtenaren die werkzaam zijn in de Tweede Kamer. 

Volg live en kijk terug

  • Volg de herdenking van Koning Harald V op dinsdag 8 september om 15.00 uur via Debat Direct. Via deze link kunt u ook later terugkijken.
  • Lees de toespraak van Kamervoorzitter Thom van Campen bij de herdenking van Koning Harald V. 
  • Volg de herdenking van Jacques Wallage op woensdag 9 september om 13.30 uur via Debat Direct. Via deze link kunt u ook later terugkijken.