Debat over dossiers van ouders in toeslagenaffaire
De Tweede Kamer debatteert op woensdag 4 maart 2026 met staatssecretaris Herstel en Toeslagen Sandra Palmen over toeslagenouders die benadeeld worden omdat hun dossiers niet worden verstrekt door de Belastingdienst. U kunt het debat live volgen via Debat Direct.
Het debat werd op 4 februari aangevraagd door Doğukan Ergin (DENK). Naar aanleiding van berichtgeving in de media concludeert hij dat de ouders die gedupeerd zijn in het toeslagenschandaal, nu worden tegengewerkt door de Belastingdienst. Die zou hen zo snel mogelijk hun dossiers moeten geven.
Brief
Behalve een debat vroeg het Kamerlid ook een brief van de staatssecretaris over dit onderwerp. Zij stuurde die op 12 februari. In de brief beschrijft ze de werkwijze van de Belastingdienst. "Daarnaast zou ik de leden van de vaste commissie van Financiën graag uitnodigen voor een werkbezoek om de hierboven beschreven context en werkwijze verder toe te lichten in de praktijk", zo besluit de staatssecretaris de brief. Op 3 maart stuurde zij nog aanvullende stukken naar de Kamer.
Lees meer, volg live en kijk terug
- Lees de reactie van de staatssecretaris op het verzoek van Kamerlid Ergin van 12 februari en de brief met documenten van 3 maart.
- Volg het debat vanaf 16.30 uur via Debat Direct. Er is live ondertiteling. Via de link kunt u het debat ook terugkijken.