Wetsvoorstel : Beperken van het lijden van dieren bij de slacht

Het initiatief-wetsvoorstel stelt maatregelen voor om tijdens het slacht- of dodingsproces van dieren zoveel mogelijk pijn te vermijden, en angst en spanning en lijden zoveel mogelijk te beperken. De maatregelen zijn:
(1) een algehele verplichting tot het bedwelmen van dieren voorafgaand aan de slacht,
(2) een einde aan pijnlijke bedwelmingsmethoden door een verbod op de CO2-bedwelming van varkens en het elektrisch waterbad bij kippen, eenden en kalkoenen,
(3) een verbod op het onbedwelmd mechanisch kantelen van kratten met kippen, eenden en kalkoenen (pluimvee) en
(4) een einde aan de slacht van (hoog)zwangere zoogdieren vanaf 40 procent van de dracht.

Deze samenvatting is gebaseerd op het wetsvoorstel en de memorie van toelichting zoals ingediend bij de Tweede Kamer.

  1. Voltooid: Voorbereiding
  2. Onvoltooid: Debat
  3. Onvoltooid: Stemming
  4. Onvoltooid: Afgedaan

Activiteiten

Procedurevergadering

Besluit: Aanhouden tot na ontvangst van het advies van de Afdeling advisering van de Raad van State en de reactie van de indieners daarop.

Tijd activiteit: 11:15 - 12:15

Wetgevingsproces

  1. 17 juni 2025

    Het wetsvoorstel is ingediend

  2. 2 juli 2025

    Procedurevergadering LVVN

    Procedurevergadering

    Besluit: Aanhouden tot na ontvangst van het advies van de Afdeling advisering van de Raad van State en de reactie van de indieners daarop.

    + 1 besluit

    Besluit: Niet controversieel verklaren.

  3. 20 mei 2026

    Procedurevergadering Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur

    Procedurevergadering

    Besluit: Ter informatie.

Documenten