Stenogram : Stemmingen moties Leefstijlpreventie
28 Stemmingen moties Leefstijlpreventie
Vergaderjaar 2025-2026
Vergaderingnummer 85
Te raadplegen sinds
2026-09-18Inhoudsopgave
Gerelateerde informatie
Toon alle stukken over dossier32793Toon alle items in vergaderingHandelingen TK 2025-2026, 85
Stemmingen moties Leefstijlpreventie
Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij het tweeminutendebat Leefstijlpreventie,
te weten:
-de motie-Kostić/Lohman over de eiwittransitie opnemen in het preventiebeleid (32793, nr. 891);
-de motie-Kostić/Lohman over het aantrekkelijk maken van de gezonde voedselkeuze als doel opnemen in het wetsvoorstel op de voedselomgeving (32793, nr. 892);
-de motie-Jimmy Dijk/Dobbe over de btw op gezond voedsel afschaffen (32793, nr. 893);
-de motie-Jimmy Dijk/Dobbe over plannen om het aantal nieuwe hiv-infecties in 2040 naar nul te brengen (32793, nr. 895);
-de motie-Jimmy Dijk/Dobbe over een wettelijke bevoegdheid voor de NVWA om sites die illegaal vapes verkopen snel te blokkeren (32793, nr. 896);
-de motie-Jimmy Dijk/Dobbe over onderzoeken hoeveel extra geld nodig is om de gehele ASG-doelgroep te kunnen testen bij de CSG's (32793, nr. 897);
-de motie-Wiersma over adviezen van het Voedingscentrum uitsluitend baseren op gezondheidskundige en voedingswetenschappelijke inzichten (32793, nr. 898);
-de motie-Van Meetelen over de financiering van het Voedingscentrum beëindigen (32793, nr. 899);
-de motie-Van Meetelen over geen maatregelen die sturen op een door de overheid gewenste levensstijl (32793, nr. 900);
-de motie-Vliegenthart c.s. over een plan van aanpak voor het terugdringen van de illegale verkoop van vapes op Snapchat (32793, nr. 901);
-de motie-Vliegenthart/Kathmann over een landelijk leernetwerk voor het delen van inzichten tussen jongerenwerkers en jongerenwerkorganisaties (32793, nr. 902);
-de motie-Synhaeve c.s. over zich in EU-verband inzetten voor een zwaardere belasting van verhitte tabak (32793, nr. 903);
-de motie-Van Groningen c.s. over onderzoek naar de strafbaarstelling van het online verspreiden van medische desinformatie (32793, nr. 904);
-de motie-Van Groningen/Lohman over in de communicatie rondom de Schijf van Vijf helderder maken dat gezondheid leidend is (32793, nr. 905);
-de motie-Van Brenk over ervoor zorgen dat wasbaar incontinentiemateriaal beschikbaar is voor alle mensen die dat nodig hebben (32793, nr. 906);
-de motie-Coenradie over de Schijf van Vijf primair baseren op gezondheid, voedingswaarde en voedselveiligheid, en niet op klimaat- of duurzaamheidsdoelen (32793, nr. 907).
(Zie vergadering van 18 juni 2026.)
De voorzitter:
De motie-Kostić/Lohman (32793, nr. 892) is in die zin gewijzigd dat zij thans is ondertekend door het lid Kostić.
Zij krijgt nr. 909, was nr. 892 (32793).
Op verzoek van het lid Kostić stel ik voor de gewijzigde motie (32793, nr. 909, was nr. 892) aan te houden.
Daartoe wordt besloten.
De voorzitter:
Voordat we gaan stemmen, is er een stemverklaring van mevrouw Wiersma. Gaat uw gang.
Mevrouw Wiersma (BBB):
Dank, voorzitter. Het gaat om de motie-Van Meetelen op stuk nr. 900. Jullie kennen BBB: wij zijn niet van de betutteling. In zoverre is de BBB het hartgrondig eens met de geest van deze motie. Mensen mogen van ons gewoon lekker hun gehaktballetje eten. De overheid moet zich daar niet mee bemoeien. Maar we steunen de inzet van zorg naar gezondheid wél. Deze motie zou bijvoorbeeld ook maatregelen gericht op preventie, zoals kinderen stimuleren om te gaan sporten of te bewegen, tegen kunnen gaan. Daarom is deze motie wat ons betreft te breed. We zullen dus tegen de motie stemmen.
De voorzitter:
Dank u wel, mevrouw Wiersma.
In stemming komt de motie-Kostić/Lohman (32793, nr. 891).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, D66, Volt, de PvdD en het CDA voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van 50PLUS, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Jimmy Dijk/Dobbe (32793, nr. 893).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, de PvdD, DENK, de ChristenUnie, BBB, Groep Markuszower en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van PRO, 50PLUS, D66, Volt, het CDA, de VVD, de SGP, JA21 en de PVV ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Jimmy Dijk/Dobbe (32793, nr. 895).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, Volt, de PvdD, DENK, BBB en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van D66, het CDA, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, Groep Markuszower en de PVV ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Jimmy Dijk/Dobbe (32793, nr. 896).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, Volt, de PvdD, DENK, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Groep Markuszower en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van 50PLUS, D66, het CDA, de VVD en FVD ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Jimmy Dijk/Dobbe (32793, nr. 897).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, Volt, de PvdD, DENK, Groep Markuszower en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van D66, het CDA, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB en FVD ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Wiersma (32793, nr. 898).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van DENK, de SGP, JA21, BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, de VVD en de ChristenUnie ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Van Meetelen (32793, nr. 899).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie en JA21 ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Van Meetelen (32793, nr. 900).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie en JA21 ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Vliegenthart c.s. (32793, nr. 901).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van Groep Markuszower en FVD ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Vliegenthart/Kathmann (32793, nr. 902).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie en JA21 voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Synhaeve c.s. (32793, nr. 903).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP en de ChristenUnie voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van JA21, BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van Groningen c.s. (32793, nr. 904).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de ChristenUnie, JA21 en Groep Markuszower voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van de SGP, BBB, de PVV en FVD ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van Groningen/Lohman (32793, nr. 905).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, het CDA, DENK, de VVD, de SGP en de ChristenUnie voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van PRO, D66, Volt, de PvdD, JA21, BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Van Brenk (32793, nr. 906).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, JA21, BBB, Groep Markuszower en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van FVD ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Coenradie (32793, nr. 907).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van DENK, de VVD, de SGP, JA21, BBB, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fracties van PRO, de SP, 50PLUS, D66, Volt, de PvdD, het CDA en de ChristenUnie ertegen, zodat zij is verworpen.