Stenogram : Stemmingen moties Hernieuwbare energie
25 Stemmingen moties Hernieuwbare energie
Vergaderjaar 2025-2026
Vergaderingnummer 79
Te raadplegen sinds
2026-08-24Inhoudsopgave
Gerelateerde informatie
Toon alle stukken over dossier31239Toon alle items in vergaderingHandelingen TK 2025-2026, 79
Stemmingen moties Hernieuwbare energie
Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij het tweeminutendebat Hernieuwbare energie,
te weten:
-de motie-Van Oosterhout c.s. over alle betrokken partijen rond de tafel brengen om invulling te geven aan een Noordzeepact (31239, nr. 447);
-de motie-Van Oosterhout c.s. over vasthouden aan ambitieuze ecologische en circulaire criteria voor wind op zee (31239, nr. 448);
-de motie-Van Oosterhout over onderzoeken hoe toezicht en handhaving van de energiebesparingsplicht structureel verstevigd kunnen worden (31239, nr. 449);
-de motie-Boomsma/Van den Berg over een realistische vergelijking tussen elektriciteitsproductie met steenkolen en die met lng op basis van schaliegas (31239, nr. 450);
-de motie-Flach/Grinwis over een strategische agenda voor uitrol van energie uit water (31239, nr. 452);
-de motie-Vermeer over geen aanvullende middelen ter beschikking stellen aan mogelijke aanbieders bij komende aanbestedingen voor wind op zee (31239, nr. 454);
-de motie-Klos c.s. over het wetsvoorstel Tweewijzige contracten ter verrekening van verschillen voor het zomerreces naar de Kamer sturen (31239, nr. 455);
-de motie-Klos c.s. over een brede verkenning naar maatregelen die bijdragen aan het aantrekkelijk houden van investeringen in zonnepanelen (31239, nr. 456).
(Zie vergadering van 3 juni 2026.)
De voorzitter:
De motie-Flach/Grinwis (31239, nr. 452) is in die zin gewijzigd dat zij thans luidt:
Motie
De Kamer,
gehoord de beraadslaging,
overwegende dat "energie uit water"-projecten vanwege de voorspelbare elektriciteitsproductie op duurzame wijze kunnen bijdragen aan verlaging van de kosten van het energiesysteem;
overwegende dat de DEI+- en de SDE++-regeling onvoldoende aansluiten bij de ondersteuning die deze projecten in het stadium tussen demonstratie en grootschalige productie nodig hebben;
verzoekt de regering samen met betrokken partijen als onderdeel van de Integrale Kennis- en Innovatie Agenda een strategische agenda voor uitrol van energie uit water op te stellen, te bezien wat de mogelijkheden zijn voor gerichte steun ten behoeve van opschaling, en de Kamer hierover begin 2027 te informeren,
en gaat over tot de orde van de dag.
Zij krijgt nr. 457, was nr. 452 (31239).
De motie-Van Oosterhout (31239, nr. 449) is in die zin gewijzigd dat zij thans luidt:
Motie
De Kamer,
gehoord de beraadslaging,
overwegende dat efficiënter energieverbruik helpt bij het oplossen van netcongestie;
constaterende dat het doel voor energiebesparing volgens de KEV niet gehaald wordt;
constaterende dat in oktober jongstleden meer dan 60.000 maatregelen met een gunstige terugverdientijd nog openstonden;
verzoekt de regering om te onderzoeken hoe toezicht op en handhaving van de energiebesparingsplicht structureel verstevigd kunnen worden, en de Kamer daar voor het einde van het jaar over te informeren,
en gaat over tot de orde van de dag.
Zij krijgt nr. 458, was nr. 449 (31239).
Ik stel vast dat wij hier nu over kunnen stemmen.
Meneer Grinwis.
De heer Grinwis (ChristenUnie):
Voorzitter. Een kleine administratieve verbetering. Onder 20, de stemmingen over moties ingediend bij het tweeminutendebat Energieraad, willen wij bij de motie op stuk nr. 1209 (21501-33) worden geacht voor te hebben gestemd en onder 21, de stemmingen over moties ingediend bij het tweeminutendebat Betaalbare energierekening voor huishoudens, bij de motie op stuk nr. 679 (29023) tegen.
De voorzitter:
We hebben het genoteerd. Dank u wel, meneer Grinwis.
In stemming komt de motie-Van Oosterhout c.s. (31239, nr. 447).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD en de ChristenUnie voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van Oosterhout c.s. (31239, nr. 448).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, DENK, de SGP, de ChristenUnie, JA21 en BBB voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de gewijzigde motie-Van Oosterhout (31239, nr. 458, was nr. 449).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK en de ChristenUnie voor deze gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Boomsma/Van den Berg (31239, nr. 450).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SGP, JA21, BBB, Lid Keijzer en Groep Markuszower voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de gewijzigde motie-Flach/Grinwis (31239, nr. 457, was nr. 452).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, BBB, Lid Keijzer en Groep Markuszower voor deze gewijzigde motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Vermeer (31239, nr. 454).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van 50PLUS, JA21, BBB, Lid Keijzer, Groep Markuszower, de PVV en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Klos c.s. (31239, nr. 455).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie en BBB voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Klos c.s. (31239, nr. 456).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, 50PLUS, GroenLinks-PvdA, D66, Volt, de PvdD, het CDA, DENK, de VVD, de SGP, de ChristenUnie, BBB, Lid Keijzer en Groep Markuszower voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
Meneer Van Duijvenvoorde.
De heer Van Duijvenvoorde (FVD):
Wij hebben bij punt 21, de stemmingen over moties ingediend bij het tweeminutendebat Betaalbare energierekening voor huishoudens, voor de motie op stuk nr. 681 (29023) gestemd, maar daar hadden wij tegen moeten stemmen.
De voorzitter:
Dat is bij dezen genoteerd. Dank u wel.