Stenogram : Stemmingen moties Klokkenluiders
15 Stemmingen moties Klokkenluiders
Vergaderjaar 2024-2025
Vergaderingnummer 43
Te raadplegen sinds
2025-04-09Inhoudsopgave
Gerelateerde informatie
Toon alle stukken over dossier35851Toon alle items in vergaderingHandelingen TK 2024-2025, 43
Stemmingen moties Klokkenluiders
Aan de orde zijn de stemmingen over moties, ingediend bij het tweeminutendebat Klokkenluiders,
te weten:
-de motie-Van Waveren over aanvullende waarborgen in de Wet bescherming klokkenluiders om klokkenluiders in het kader van anonimiteit en veiligheid beter te beschermen (35851, nr. 66);
-de motie-Van Waveren over in beeld brengen welke constateringen of oordelen van de autoriteiten grondslag bieden om overtreders van de Wet bescherming klokkenluiders te sanctioneren (35851, nr. 67);
-de motie-Van Nispen/Chakor over ervoor zorgen dat niet bezuinigd wordt op het Huis voor Klokkenluiders (35851, nr. 68);
-de motie-Van Nispen/Chakor over een systeem van nummerherkenning bij het Huis voor Klokkenluiders invoeren (35851, nr. 69);
-de motie-Van Nispen/Chakor over de onderdelen van de wetswijziging van de Wet bescherming klokkenluiders die nu al wél mogelijk zijn in werking laten treden (35851, nr. 70);
-de motie-Chakor/Van Nispen over wettelijk borgen dat het Huis voor Klokkenluiders de rol van centrale autoriteit krijgt (35851, nr. 71);
-de motie-Chakor/Van Nispen over het Huis voor Klokkenluiders sancties laten opleggen wanneer de identiteit van melders niet wordt gewaarborgd (35851, nr. 72).
(Zie vergadering van 16 januari 2025.)
De voorzitter:
Op verzoek van mevrouw Chakor stel ik voor haar motie (35851, nr. 71) aan te houden.
Daartoe wordt besloten.
In stemming komt de motie-Van Waveren (35851, nr. 66).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, BBB, JA21, FVD en de PVV voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van de VVD ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van Waveren (35851, nr. 67).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, de SGP, het CDA, de VVD, BBB, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de fractie van de PVV ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van Nispen/Chakor (35851, nr. 68).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, de ChristenUnie, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is verworpen.
In stemming komt de motie-Van Nispen/Chakor (35851, nr. 69).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, het CDA, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Van Nispen/Chakor (35851, nr. 70).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, de ChristenUnie, het CDA en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.
In stemming komt de motie-Chakor/Van Nispen (35851, nr. 72).
De voorzitter:
Ik constateer dat de leden van de fracties van de SP, GroenLinks-PvdA, de PvdD, DENK, Volt, D66, NSC, het CDA, JA21 en FVD voor deze motie hebben gestemd en de leden van de overige fracties ertegen, zodat zij is aangenomen.