E-mailprocedure : [E-MAILPROCEDURE] Voorstel van het lid Kostic (PvdD) om de staatssecretaris van LVVN te verzoeken uiterlijk dinsdag 7 juli 2026 een brief te sturen omtrent de ontwikkelingen aangaande de Omnibus Food and Feed

De vergadering moet nog plaatsvinden

3 juli 2026
14:00 uur
 
 
Van: Commissie LVVN
Verzonden: donderdag 2 juli 2026 13:20
Aan: DL-GC-Commissie-LVVN 
CC: Commissie LVVN 
Onderwerp: [E-MAILPROCEDURE] Voorstel van het lid Kostic (PvdD) om de staatssecretaris van LVVN te verzoeken uiterlijk dinsdag 7 juli 2026 een brief te sturen omtrent de ontwikkelingen aangaande de Omnibus Food and Feed 
 
Geachte leden en plv. leden van de vaste commissie voor Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur,
 
Het lid Kostić (PvdD) stelt voor om de staatssecretaris van LVVN te verzoeken om uiterlijk dinsdag 7 juli 2026 een brief te sturen aan de Kamer over de ontwikkelingen rondom het Omnibus Food and Feed-package en daarbij in te gaan op een aantal specifieke vragen (zie het verzoek hieronder voor de precieze formulering).
 
Ik verzoek u uiterlijk morgen 3 juli 2026 om 14.00 uur, middels een reply all op deze mail, te laten weten of u het voorstel steunt. Spoedig daarna zal ik u informeren over de uitkomst van deze e-mailprocedure.*
 
Nota bene: Het is gelet op de vereisten voor een e-mailprocedure, te weten eenvoudigheid en spoedeisendheid, niet mogelijk om wijzigings- en/of tegenvoorstellen te doen ten opzichte van hetgeen wordt voorgesteld.
 
Met vriendelijke groet,
Dhr. Jamie Bosman
Adjunct-griffier
Vaste Kamercommissie voor Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur

 
*Toelichting
De e-mailprocedure is geregeld in artikel 7.20, tweede lid, van het Reglement van Orde, luidende:
2. Een commissie kan buiten haar vergaderingen langs schriftelijke weg besluiten over een voorstel dat naar het oordeel van haar commissievoorzitter eenvoudig en spoedeisend van aard is. Het besluit wordt genomen als ware de Kamer in voltallige samenstelling bijeen en stemde zij als bedoeld in artikel 8.25.
 

Verzonden: donderdag 2 juli 2026 13:06
Aan: Commissie LVVN
Onderwerp: Verzoek e-mailprocedure
 
Geachte Griffie,
 
Dit verzoek is namens lid Kostic (PvdD).
 
Ons is ter ore gekomen dat het ‘highly likely’ is dat er na het weekend wordt besloten om bij de Coreper-vergadering van 8 juli opnieuw een Food and Feed Omnibus compromisvoorstel op de agenda te zetten. 
Gezien het verloop van het proces tot nu toe is het belangrijk om hiervoor altijd paraat te staan en een scenario te hebben klaarliggen. Graag horen wij per brief, het liefst zo snel mogelijk en uiterlijk aanstaande dinsdag 7 juli, het volgende van de staatssecretaris:
 
•⁠ ⁠Heeft hij dit bevestigd gekregen of kan hij navraag doen of dit het geval gaat zijn?
•⁠ ⁠Is hij van plan voor een ordentelijk democratisch proces te pleiten en duidelijk te maken dat eerst de Tweede Kamer, het Ctgb en wetenschappers het commissievoorstel moeten beoordelen voordat hij een standpunt kan innemen?
•⁠ Heeft hij een uitgewerkt scenario klaarliggen hoe hij de Tweede Kamer, het Ctgb en wetenschappers wil betrekken in de Nederlandse positiebepaling op het compromisvoorstel voor 8 juli, of op elk ander moment dat het voorstel op de agenda kan komen? Kan hij dit scenario met ons delen?
•⁠ ⁠Zal hij tegen dit voorstel stemmen als blijkt, in samenspraak met Kamer, Ctgb en wetenschappers, dat er sprake is van een verslechtering van de waarborg van gezondheid van mens, dier en milieu?
 
Met vriendelijke groet,
Beleidsmedewerker
Tweede Kamerfractie Partij voor de Dieren