50PLUS vraagt naar quarantaine ziekenhuismedewerkers

12 mei 2026, vragenuur- Van Brenk (50PLUS) is bezorgd over de medewerkers van het Radboudumc die in quarantaine moeten. Ze vraagt minister Hermans (Volksgezondheid) om opheldering.

Twaalf medewerkers van het Radboudumc gaan uit voorzorg in quarantaine nadat ze contact hebben gehad met een patiënt met het hantavirus. Van Brenk wil weten waarom het ziekenhuis de strenge regels niet goed heeft gevolgd, want het virus is erg gevaarlijk. Hoe kon dit gebeuren?

Het hantavirus is inderdaad heftig, erkent minister Hermans. Daarom zijn er strenge richtlijnen voor ziekenhuizen. Volgens Hermans heeft het Radboudumc wel strenge regels gevolgd, maar niet de strengste. De kans op besmetting is klein, maar omdat het om zo'n serieus virus gaat, gaan de betrokken medewerkers voor de zekerheid toch zes weken in thuisquarantaine.

Zie ook:

  • Het overzicht van de laatste debatten in het kort.
  • De geredigeerde woordelijke verslagen van Kamervergaderingen (het stenogram). Deze zijn maximaal vier uur na het uitspreken beschikbaar.
  • Kijk debatten terug via Debat Direct.