Uitgelicht : Rondetafelgesprek over de gevolgen van de overname van Solvinity voor DigiD
De commissie Digitale Zaken houdt op dinsdag 27 januari van 18.30 tot 20.30 uur een rondetafelgesprek over de gevolgen voor DigiD als het Nederlandse bedrijf Solvinity wordt overgenomen door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl. De commissieleden spreken met onderzoekers en belanghebbenden. Het doel van dit rondetafelgesprek is het informeren van de commissie over de veiligheid van kritieke IT-infrastructuur in Nederland.
Volg live en kijk terug
Dit rondetafelgesprek is in de Thorbeckezaal van de Tweede Kamer. Via Debat Direct kunt u live meekijken en later terugkijken.
Gespreksonderwerpen
De commissie wil zich in dit rondetafelgesprek informeren over de veiligheid van kritieke IT-infrastructuur, naar aanleiding van de (beoogde) overname van Solvinity door het Amerikaanse bedrijf Kyndryl.
Programma
Blok 1: onderzoekers (18.30 – 19.30 uur)
- Bert Hubert – persoonlijke titel;
- Paul Timmers – onderzoeker geopolitiek en technologie;
- Maaike Okano-Heijmans (Ph.D.) – senior research fellow & programme lead Geopolitics of Technology & Digitalisation bij Clingendael Instituut;
- Brenno de Winter - stichting LibreKAT, voorzitter, Vigilis, algemeen directeur;
- Lokke Moerel - jurist en hoogleraar Global ICT Law aan Tilburg University;
- Nitesh Bharosa – hoogleraar GovTech en Innovatie aan TU Delft.
Blok 2: belanghebbenden (19.30 - 20.30 uur)
- Bits of Freedom – Evelyn Austin, algemeen directeur;
- NLDigital – Jelmer Schreuder, public policy manager;
- Stichting Digitale Infrastructuur Nederland – Marijn van Vliet, directeur;
- Dutch Cloud Community – Ruud Alaerds, directeur;
- Alexander Scholtes – wethouder Amsterdam;
- Uniserver – Jeroen Wouda, senior technical cloud specialist.
Lees meer, kijk terug en volg live
- Bekijk de antwoorden op schriftelijke vragen die de Kamerleden Barbara Kathmann, Frederik Janssen en Chris Stoffer hebben gesteld over de geplande overname.
- Kijk de technische briefing van 21 januari 2026 terug over dit onderwerp.
- Op woensdag 28 januari 2026 vindt er een gesprek plaats met het bedrijf Kyndryl.