Voorzitter Tweede Kamer spreekt tijdens herdenking kindertransporten Kamp Vught, juni 1943
De Voorzitter van de Tweede Kamer, mevrouw Gerdi A. Verbeet, houdt op zondag 5 juni 2011 een toespraak tijdens de herdenking van de kindertransporten van juni 1943 op het Nationaal Monument Kamp Vught. Na afloop van de herdenking opent de Voorzitter samen met mevrouw Lotty Huffener, overlevende van Kamp Vught, de nieuwe expositie ‘Alle kinderen, ze zijn weg. Kamp Vught, juni 1943’.
Tijdens de herdenkingsplechtigheid staat mevrouw Verbeet , evenals andere sprekers, stil bij de gebeurtenissen van 6 en 7 juni 1943, toen meer dan duizend kinderen onder de 16 jaar via Westerbork zijn weggevoerd naar Sobibor. Daar aangekomen gingen de kinderen uit Vught met hun moeders en vaders direct door naar de gaskamers. Zo werden op 11 juni 1943, de dag van aankomst, alle 3014 mensen vermoord.
De Voorzitter vindt het van belang dat het verhaal van de kindertransporten wordt doorverteld aan de kinderen van tegenwoordig, om de herinnering aan de Tweede Wereldoorlog levend te houden. Op deze manier wil zij onderstrepen dat democratie niet vanzelfsprekend is, omdat het in tijden van oorlog kan worden afgenomen.
________________________________________________
Noot voor de redactie, niet voor publicatie
De herdenking en opening van expositie ‘Alle kinderen, ze zijn weg. Kamp Vught, juni 1943’ begint om 13:45 uur. Voor meer informatie over het programma kunt u contact opnemen met Anja Spaninks, medewerker publiciteit NM Kamp Vught: anja.spaninks@nmkampvught.nl / 073 658 7010.
Voor interviewaanvragen met mevrouw Verbeet kunt u contact opnemen met Anneke Oosterhuis, stafdienst Voorlichting van de Tweede Kamer der Staten Generaal, T 070- 318 21 50, GSM: 06- 27881638, a.oosterhuis@tweedekamer.nl.
Contact
- Contact met de Tweede Kamer
- Adres en route
- Veelgestelde vragen
- Bezoek de Tweede Kamer
- Overzicht politieke websites
